نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دفتر معاونت آموزشی قبل از 1400

دفتر معاونت آموزشی قبل از 1400


 
معاونت پژوهشی دانشکده مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران، وظایف زیر را به عهده دارد:
اطلاع رسانی، بررسی، نظارت و ترغیب همکاران دانشکده جهت ارسال پروپوزال انجام طرح های کاربردی به صنایع و نهادهای مختلف داخل و خارج از کشور
برقرار ارتباط با صنایع، موسسات و سازمانهای مختلف داخلی و خارجی به منظور ترغیب آنان برای همکاری های مشترک در راستای اهداف پژوهشی دانشکده
انجام کلیه امور مربوط به آزمایشگاه ها و نظارت بر فعالیت توسعه ای و بازاریابی آنان، تهیه اطلاعات جامع آماری هر آزمایشگاه (به زبان فارسی و انگلیسی)، شناسایی روشهای جذب بودجه و کمکهای مالی از مراکز و نهادهای مختلف داخلی خارجی به آزمایشگاه های دانشکده و اطلاع رسانی آن به همکاران.
برنامه ریزی و سیاستگذاری در حوزه های پژوهشی بخصوص کاربردی و بین المللی و تهیه گزارش عملکرد سالیانه
تلاش در جهت برگزاری دوره ها و کارگاه های پژوهشی درآمدزا، برنامه ریزی برای بازدید صاحبان صنایع و پژوهشگران مراکز مختلف داخلی و خارجی از امکانات علمی و پژوهشی دانشکده 
برگزاری کنفرانس ها و دوره های کوتاه مدت علمی و دعوت از اساتید داخل و خارج از کشور برای برگزاری سمینار در دانشکده
برنامه ریزی، هماهنگی و تشویق گروه های پژوهشی برای مشارکت فعالانه در جشنواره های پژوهشی دانشگاه و وزارت علوم
ساماندهی، یکپارچه سازی و ارتقاء میزان بهره وری گروه های پژوهشی، قطب ها، و نشریات دانشکده و ترغیب همکاران به چاپ مقالات باکیفیت فارسی و لاتین. 
انجام کلیه امور مربوط به درخواستهای پژوهشی دانشکده در داخل و خارج از کشور مانند تایید فرصتهای مطالعاتی، ماموریتهای پژوهشی و تسهیلات سفرهای علمی.
ارائه پیشنهادات برای تحکیم و گسترش همکاری با سایر دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی داخل و خارج از کشور در راستای اهداف پژوهشی کوتاه، متوسط و بلند مدت دانشکده
برقراری ارتباط با واحد بین الملل پردیس دانشکده های فنی در ارتباط با انجام همکاریهای برون مرزی، پیگیری امور مربوط به حضور فعال دانشکده در مجامع و شبکه های علمی بین المللی، معرفی دوره ها و بورسهای خارج از کشور به اساتید و دانشجویان دانشکده بر اساس ضوابط موجود.
پیگیری موارد مربوط به انفورماتیک دانشکده
تحقق سیاست دانشگاه کارآفرین و ثروت آفرین از طریق همکاری با شتاب دهنده ها و ایجاد شرکتهای استارتاپ، تعریف تزهای تحصیلات تکمیلی بصورت اینترنشیپ برای حل مسایل بخش صنعت. 
انجام امور مربوط به طرح‌های پژوهشی کاربردی و بنیادی 
انجام امور مربوط به پژوهانه دانشجویان دکتری
ایجاد ارتباط با صنایع و سازمان ها جهت همکاری‎های تحقیقاتی و عقد قرارداد و تفاهم نامه همکاری
این معاونت مصمم است در راستای سیاستهای پژوهشی دانشگاه و نیز کشور برای بروز و ظهور خلاقیت‌ها و کشفیات، بسترسازی نموده و زمینه لازم را برای ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت‌های پژوهشی فراهم نماید.