آرشیو اطلاعیه‌های کارشناسی

گزارش دوره آموزشی عملی و پروژه دروس کارشناسی مهندسی نقشه برداری در تابستان1401

شناسه : 130823348

گزارش دوره آموزشی عملی و پروژه دروس کارشناسی مهندسی نقشه برداری در تابستان1401


با توجه به قرار گرفتن دوره های عملی در ایام همه گیری ویروس کرونا، و انجام کارگاه های عملی به صورت آنلاین، تصمیم هیئت رئیسه و جمعی از اساتید بر این شد تا دوره ای به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با ابزار مهندسی به روز و تکنولوژی روز بازار کاری و آمادگی فارغ التحصیلان برای ورود به بازار حرفه ای، یک دوره فشرده طراحی شود تا این قشر تحصیل کرده بخاطر همه گیری کرونا از بازار کار و تکنولوژی روز مهندسی نقشه برداری عقب نمانده و همگام با بازار کار مهندسی پیشرفت کنند. در دوره همه گیری کرونا، در کلاس های عملی از طریق ویدئو علاوه بر آشنایی با ابزار و نحوه کار با آنها انواع تمارین با داده های از پیش طراحی شده در محیط نرم افزار ها مختلف انجام شد و همچنین علاوه بر همه اینها، به تدریس برنامه نویسی و استفاده از ابزار مهندسی MatLab  نیز پرداخته شد. که دانشجویان علاوه بر بحث نرم افزار های معمول بتوانند نیاز های مختلف مهندسی خود را از طریق برنامه نویسی پایتون و یا نرم افزار متلب برآورده سازند و بدین گونه نقش موثری در آینده مهندسی کشور ایفا کنند. این دوره برای دانشجویان ورودی 96 و 97 که اکثر دروس عملی خود را در دورکه همه گیری کرونا و آموزش از راه دور گذرانده بودند برگزار شد. علاوه بر این دانشجویان ورودی 99و 98 نیز در طی خرداد ماه طی چند جلسه که در آخر هفته ها برگزار شد در این دوره ها شرکت کردند.

این دوره از تاریخ اول مرداد ماه 1400 تا روز 25 مرداد ماه که آموزش عملیاتی نقشه برداری با پهپاد در ایوانکی برگزار شد بطول انجامید و دانشجویان طی این دوره سرفصل های زیر را گذراندند.

1.   نقشه برداری مسیر (بخاطر استفاده از تمام ابزارها مانند توتال استیشن، ترازیاب و ...)

2.   نقشه برداری کارگاهی ( جنبه کاری و مهندسی استفاده دقیق از ابزار به منظورا ستفاده در کارگاه های عمرانی با سطح دقت بالاتر)

3.   نقشه بردرای با استفاده از گیرنده های GPS به منظور بهره مهندی از توانایی های این ابزار در کاربردهای امروزه کشور از جمله طرح سراسری کاداستر ( دو نوع گیرنده آموزش داده شد)

4.   نقشه برداری با پهپاد یکی از به روز ترین تکنولوژی های روز بازار مهندسی نقشه برداری به منظور استفاده در انواع پروژه های مهندسی اعم از کارداستر تا پروژه های نظارتی و پایش

در انتها نیز بدلیل محدودیت های موجود در دانشکده و عمد امکان برگزاری دوره عملی پهپاد در روز 25 مرداد ماه به باند پروازی ایوانکی واقع در روستای  مراجعه شد و عملیات زمینی این پروژه نیز در این مکان با موفقیت به انجام رسید.  

اساتید:
دکتر عباس عابدینی
مهندس همایون زحمتکش
مهندس مجید ملک پور گلسفیدی
مهندس یوسف کنعانی سادات

 

دانلود گزارش مفصل برگزاری دوره آموزشی عملی و پروژه دروس کارشناسی مهندسی نقشه برداری در تابستان1401

 

 

آدرس کوتاه :